Bilbo w bibliotece

Lekcja biblioteczna w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

Jaką drogę trzeba pokonać aby znaleźć skarb? Czy tak jak w legendach znajduje się on za siedmioma rzekami i siedmioma górami? A może jest na wyciągnięcie ręki? Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie przekonali się, że podania mają trochę racji. Aby wziąć udział w mobilnej lekcji bibliotecznej „Bilbo w bibliotece” pokonali niejedno wzniesienie!

10 maja 2018 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim po raz dwudziesty piąty odbyła się innowacyjna lekcja biblioteczna oparta na kanwie lektury „Hobbit” J.R.R Tolkiena. Zadaniem uczestników zajęć było odnalezienie kodów QR ukrytych w różnych punktach biblioteki i odtworzenie treści w nich zawartych.

Na młodych adeptów przygód czekała moc wrażeń: pogawędka z Gandalfem, zdobycie magicznego pierścienia, poszukiwanie mapy wiodącej do skarbu! Na koniec lekcji po rozegraniu Bitwy Pięciu Armii uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek o życiu i twórczości Tolkiena. Forma zajęć przypadła do gustu młodzieży, która świetnie się bawiła. Zapraszamy klasy do wzięcia udziału w lekcji bibliotecznej!