Baseball to nic trudnego!

Baseball to nic trudnego!

Baseballiści nie są częstym widokiem w Gorzowie. Jednak dzięki Bibliotece Herberta i Ambasadzie USA w Warszawie, w piątek, 5 października, nasze miasto przynajmniej na chwilę stało się polską stolicą tej popularnej w Stanach Zjednoczonych dyscypliny.

Wydarzenie pt. „Baseball to nic trudnego!” przyciągnęło wielu młodych fanów sportu z Gorzowa i okolic. Kto wie, być może wśród nich znaleźli się przyszli adepci gry, którą większość z nas zna jedynie z amerykańskich filmów. Takie pragnienie wyraził Scott Whitmore, attache ds. kultury Ambasady USA w Warszawie, który odwiedził Gorzów, aby opowiedzieć o roli, jaką baseball odgrywa w amerykańskiej kulturze.  Jak przekonywał, w Stanach Zjednoczonych baseball to coś więcej niż dyscyplina sportowa, to przede wszystkim ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu przez rodziny.

Każdy sport ma jednak to do siebie, że od teorii ważniejsza jest praktyka. Podstawowe zasady gry wyjaśnili zawodnicy „Wilków Witnica”, jedynej drużyny baseballowej w województwie lubuskim. Pod czujnym okiem trenera, Józefa Wilka, zademonstrowali sprzęt sportowy oraz prawidłowe ustawienia na różnych pozycjach. Korzystając ze słonecznej pogody każdy chętny mógł spróbować swoich sił w pobliskim Parku Wiosny Ludów, który na kilkadziesiąt minut stał się gorzowskim stadionem baseballowym.

Na zakończenie na wszystkich uczestników czekały hot-dogi – tradycyjna przekąska fanów gry w baseball.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”, w którym gorzowska książnica uczestniczy już od ponad sześciu lat.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia telewizji “Teletop”:

http://tvgorzow.pl/2018/10/05/baseballowa-ameryka-w-gorzowskiej-bibliotece/

 

Zdjęcia: Kazimierz Ligocki