30.05.2023

Anna Czerwińska-Rydel w Starym Kurowie

Spotkanie autorskie z Anną Czerwińską-Rydel przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Kurowie, zorganizowane dzięki współpracy z DKK działającym przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się 23 maja 2023 r. w Przedszkolu „Chatka Puchatka” w Starym Kurowie.
Autorka licznych biografii znanych ludzi skierowanych do dzieci i młodzieży, muzyk, pedagog, autorka słuchowisk dla najmłodszych. Mama skrzypaczki i gitarzysty, żona pianisty. Nie wyobraża sobie życia bez braci mniejszych, czytania, pisania i ciepłej szarlotki. Mieszka w Gdańsku. Postawiła sobie za cel edukację dzieci i młodzieży. Młodzi czytelnicy poznają dzięki niej żywoty i dokonania słynnych Polaków.
Książki Anny Czerwińskiej-Rydel zdecydowanie powinny trafić na półkę każdego dziecka, chociaż zainteresują również samych rodziców i wskażą im, jak zrozumieć świat dorastających pociech. Twórczość ta spotkała się z dużym uznaniem krytyków, a autorka zdobyła liczne nagrody. Przykładem niech będzie tutaj książka „Wszystko gra”, która została nawet wpisana na prestiżową Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Samą pisarkę odznaczono Medalem za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Spotkanie wywarło wielkie wrażenie na wszystkich przedszkolakach i wzbudziło w nich zainteresowanie książkami, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.

Beata Anna Mąka – dyrektor GBP w Starym Kurowie