04.07.2017

Amerykański Dzień Niepodległości w gorzowskiej książnicy

Jak co roku, także i tym razem WiMBP w Gorzowie Wlkp. świętowała amerykański Dzień Niepodległości. Tradycyjnie już z okazji 4 lipca przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych użytkowników biblioteki.

Młodzi czytelnicy, którzy odwiedzili bibliotekę 4 lipca mogli dowiedzieć się, jak to się stało, że w 1776 r. ogłoszono Deklarację Niepodległości, co dało początek Stanom Zjednoczonym jako niepodległemu państwo. Dzięki multimedialnej prezentacji poznali także zwyczaje, tradycję i historię USA.

Każdy mógł też sprawdzić swoją wiedzę o USA i języku angielskim biorąc udział w licznych interaktywnych grach. Dla najaktywniejszych przygotowano nagrody specjalne – filmy DVD oraz albumy książkowe. Wszyscy natomiast otrzymali okolicznościowe gadżety oraz książki otrzymane z likwidowanych bibliotek amerykańskich przy bazach wojskowych w Europie.

Spotkanie zorganizowano w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”. Zakup nagród został dofinansowany w ramach grantu Departamentu Stanu USA – projekt pn. „Poznaj USA przez historię, muzykę, sport, literaturę i naukę”.