A Ciebie kto ostatnio oszukał?

W czwartkowe popołudnie, 31 stycznia, spotkaliśmy się w Ośrodku Integracji i Aktywności, by uzyskać odpowiedź na jedno podstawowe pytanie. Zdziwicie się, bo tym razem nie było to pytanie: "Kto zabił?", ale: "Ile jest oszukanych?".

Widocznie wszyscy jesteśmy tacy sami. Zawsze chcemy zachować pozory, pokazać się od najlepszej strony. Nawet jeśli za tą piękną fasadą jest już tylko ruina.

W czwartkowe popołudnie, 31 stycznia, spotkaliśmy się w Ośrodku Integracji i Aktywności, by uzyskać odpowiedź na jedno podstawowe pytanie. Zdziwicie się, bo tym razem nie było to pytanie: “Kto zabił?”, ale: “Ile jest oszukanych?”.

Charlotte Link w książce „Oszukana” sprawnie prowadzi nas przez historię, w której losy bohaterów przeplatają się niczym sznurówki w bucie. Gdy w końcu stykają się, by zawiązać zgrabną kokardkę, wszystko okazuje się innym, niż początkowo przypuszczaliśmy…

Książka “Oszukana”, choć sklasyfikowana jako kryminał, jest o kobietach. Poznając losy poszczególnych bohaterek uświadamiamy sobie, jak wiele siły ma w sobie “słaba płeć”.

Lektura wzbudziła wśród naszych klubowiczów wiele emocji. Każdy odczytał z niej co innego, dlatego rozmowa była niezwykle ożywiona. Dyskutowaliśmy o relacjach rodzinnych, społecznych… Poruszone zostały również wątki etycznej odpowiedzialności za poczynania bliskich osób. Książka „Oszukana” sprowokowała również dyskusję o problemie uzależnień, pojawiły się wątki o rozczarowaniu najbliższymi osobami oraz sobą samym.

“Oszukana” okazała się nie być typowym kryminałem, a doskonałą psychologiczną lekturą, ukazującą problemy społeczeństwa. Książka ta zmusiła Klubowiczów do zastanowienia się nad kondycją człowieka we współczesnym świecie. Wnioski były różne.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 28 lutego. Będziemy rozmawiać o audiobooku „Biel: notatki z Afryki”, której autorem jest Marcin Kydryński.

Olga Smolec-Kmoch