YT
 
 

im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WielkopolskimWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Dyskusyjne Kluby Książki » Konkurs na recenzję

Konkurs na recenzję książki „Moje literackie fascynacje” – IV edycja – rozstrzygnięty!

 

Protokół obrad jury konkursu na recenzję książki.pdf

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


„Moje literackie fascynacje”- IV edycja konkursu na recenzję książki

Zapraszamy wszystkich członków Dyskusyjnych Klubów Książki z Gorzowa Wlkp. i północnej części województwa lubuskiego do udziału w konkursie na najciekawszą recenzję książki.

Konkurs trwa od 1 września do 4 listopada 2016 r.

Więcej szczegółów w regulaminie.

 

Regulamin konkursu na recenzję.pdf

 

Uwaga: termin składania prac konkursowych przedłużony do 13 listopada 2016 r.


III edycja konkursu na recenzję książki „Moje literackie fascynacje” rozstrzygnięta!!!


Laureaci konkursu na recenzję odebrali nagrody i spotkali się z prof. Ingą Iwasiów

12 grudnia 2014 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się spotkanie podsumowujące drugą edycję konkursu na recenzję oraz siedem lat działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w Gorzowie Wlkp. i północnej części województwa lubuskiego. Laureaci odebrali listy gratulacyjne i nagrody. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania była prof. Inga Iwasiów, która wygłosiła wykład nt. „Płeć a literatura” będący wstępem do dyskusji nad sensem etykietowania literatury tworzonej przez kobiety. Była to również okazja do porozmawiania o najnowszych książkach Ingi Iwasiów i zaproszenia Autorki do Dyskusyjnych Klubów Książki.


Znamy już laureatów drugiej edycji konkursu na recenzję „Moje literackie fascynacje”


KONKURS NA RECENZJĘ ROZSTRZYGNIĘTY!

Konkurs na recenzję książki „Moje literackie fascynacje” został zorganizowany przez WiMBP w Gorzowie Wlkp. po raz pierwszy. Mógł wziąć udział w nim każdy członek Dyskusyjnego Klubu Książki z terenu Gorzowa Wlkp. i północnej części województwa.

 

Na konkurs napłynęło ogółem dwadzieścia osiem prac. Oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do 15 roku życia (I kategoria) oraz młodzież od 16 roku życia i osoby dorosłe (II kategoria). Jury szczególną uwagę zwracało na ciekawe ujęcie tematu oraz warsztat pisarski. Nie było łatwo wyłonić laureatów. Ocenę utrudniał spory ładunek emocjonalny zawarty w recenzjach, będący odzwierciedleniem prywatnego, niekiedy niemal intymnego odbioru/przeżycia przeczytanej książki.

Jury w składzie: dr Krystyna Kamińska, Anna Królewicz – Spętany i Danuta Zielińska po zapoznaniu się 4 grudnia 2013 roku z pracami konkursowymi postanowiło przyznać:


W I kategorii wiekowej (dzieci i młodzież do 15 roku życia):

I Miejsca (dwa równorzędne):

  • Alicji Paruzel z DKK przy BPMiG w Międzyrzeczu za recenzję książki „Myszy i Koty” Gordona Reece’a (pobierz w PDF)

  • Michałowi Kowalewskiemu z DKK przy BPMiG w Międzyrzeczu za recenzję książki „Gottland” Mariusza Szczygła (pobierz w PDF)

III Miejsca (dwa równorzędne):

  • Natalii Fołta z DKK przy Filii nr 1 WiMBP w Gorzowie Wlkp. za recenzję książki „Charlie” Stephen’a Chbosky’iego (pobierz w PDF)

  • Aleksandrze Kaczmarek z DKK przy BPMiG w Trzcielu za recenzję książki „Nienawiść” Jennifer Brown (pobierz w PDF)

Wyróżnienia (dwa równorzędne):

  • Nikoli Piechockiej z DKK przy BPMiG w Trzcielu za recenzję książki „Przez Ciebie” Emily Hainsworth (pobierz w PDF)

  • Angelice Psarskiej z DKK przy BPMiG w Trzcielu za recenzję książki „Miasto Kości” Cassandry Clare (pobierz w PDF)

 

W II kategorii wiekowej (młodzież od 16 roku życia i osoby dorosłe):

I Miejsce:

  • Wioletcie Kinal z DKK przy BPMiG w Drezdenku za recenzję książki „W dżungli życia” Beaty Pawlikowskiej (pobierz w PDF)

III Miejsca (trzy równorzędne):

  • Barbarze Adamiszyn z DKK przy UTW w Gorzowie Wlkp. za recenzję książki „Miłość z kamienia” Grażyny Jagielskiej (pobierz w PDF)

  • Weronice Mądrawskiej z DKK przy GBP w Zwierzynie za recenzję książki „Dziewczyny z Portofino” Grażyny Plebanek (pobierz w PDF)

  • Danucie Zych z DKK przy BPMiG w Drezdenku za recenzję książki „Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła” Grzegorza Motyki (pobierz w PDF)

 

11 grudnia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbyło się spotkanie podsumowujące konkurs połączone z warsztatami z literatury czeskiej
i słowackiej. Wzięło w nim udział ponad trzydziestu moderatorów i członków Dyskusyjnych Klubów Książki. Autorzy najciekawszych recenzji odebrali listy gratulacyjne, nagrody
i upominki.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Do pobrania:

Konkurs na recenzję książki „Moje literackie fascynacje”