YT
 
 

im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WielkopolskimWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

O Bibliotece » Filie i placówki » Filie dla dzieci » Biblioteka Bolka i Lolka

 

FILIA NR 7 - BIBLIOTEKA DLA DZIECI


(Tęczowa Biblioteka: Biblioteka Bolka i Lolka)

Wypożyczalnia dla dzieci

Czytelnia książek i czasopism dla dzieci


Kierownik: Beata Pawlaczyk

Adres: 66-400 Gorzów Wlkp., ul. Krasińskiego 10

Telefon: 95 727 70 67

E-mail: filia7@wimbp.gorzow.pl


Dni i godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 11.00 - 17.00

                                           środa: 10.00 - 15.00Uśmiechnij się, mamusiu

Jest taki jeden majowy dzień - wyjątkowy, pełen ciepła, radości, miłych słów i gestów. Dzień, na który czekają wszystkie Mamy:) Dzieciaki najbardziej lubią przygotowywać dla nich laurki. W Bibliotece Bolka i Lolka z tej okazji odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i 6.


Jesienne jeżyki

W Bibliotece Bolka i Lolka odbyły się zajęcia plastyczne, w których udział wzięły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1. Dzieci miały za zadanie pokolorować jeżyki, a następnie zrobić im kolce wykorzystując do tego pestki słonecznika.

 

Beata Pawlaczyk


„Wakacje u Bolka i Lolka”

W bibliotece Bolka i Lolka w czasie wakacji zostały zorganizowane dla dzieci nie tylko zajęcia plastyczne, ale także głośne czytanie, gry planszowe oraz  tydzień eksperymentów. Bolek i Lolek zapraszał na podróż w świat książki .Dzieci słuchały fragmentów książek : ,,Magiczny domek na drzewie”, ,,Pamiętnik szalonego Jasia” oraz ,,Bolek i Lolek. Genialni detektywi”. Była zabawa z domową ciastoliną, malowanie szablonów zwierząt , a następnie dekorowanie ich ryżem, kaszą i zieloną kawą. Przy użyciu pomalowanej różnymi kolorami nitki dzieci malowały kartki. Z


„Biblioteka inspiruje”

W tym roku w Bibliotece Bolka i Lolka pod takim hasłem w dniach 12 i 13 maja odbyły się pasowania na czytelnika dwóch grup z Przedszkola Miejskiego nr 1. Dzieci złożyły przyrzeczenie książce, że będą przestrzegać obowiązków czytelnika i szanować książki oraz korzystać z ich mądrości w nich zawartych. Na koniec spotkania Pani Teresa Chmielnik przeczytała parę opowiadań z książki „Opowieści do poduszki” polecanej przez Małgorzatę Kożuchowską. 12 maja odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem dzieci ze świetlicy środowiskowej „Pod Tęczą”, na których Pani Michalina Januszkiewicz uczyła ich jak malować farbami akwarelowymi. Natomiast w piątek 13 maja został przeprowadzony konkurs recytatorski wierszy Ewy Szelburg-Zarębiny, Czesława Janczarskiego i Stanisława Jachowicza dla dzieci ze świetlicy środowiskowej „Pod Tęczą”. W jury zasiadły Panie: Teresa Chmielnik, Zdzisława Grygianiec i Irena Mądrzak. Jury było jednogłośne w przyznaniu nagród.


„Rodzinne świętowanie”

Dnia 16 marca w Bibliotece Bolka i Lolka odbyły się zajęcia edukacyjne, połączone z zajęciami plastycznymi z myślą o Wielkanocy. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 grupa Misiów opowiadały o tradycjach w swoich domach związanych z Wielkanocą, a następnie dekorowały koszyczki świąteczne. Efekt końcowy bardzo się wszystkim spodobał.


"Na wszystko jest sposób"

Dnia 15 marca Pani Ala Fabisz, bibliotekarz WiMBP w Gorzowie, przeczytała  parę opowiadań Renaty  Piątkowskiej  z książki ,,Na wszystko jest sposób” dzieciom  z Przedszkola Miejskiego  nr 1. Piotruś, bohater wszystkich opowieści, z perspektywy którego obserwowany i opisywany jest świat – używa jej, by tworzyć własne baśnie. W każdym z dziesięciu opowiadań zawartych w książce ,,Na wszystko jest sposób” problem do rozwiązania jest inny, ale tym co łączy je wszystkie jest fakt, że  w końcu znajdują swój szczęśliwy finał, zaś lekiem na każde zło okazuje się być bajeczka autorstwa Piotrusia. I tak, każdy z rozdziałów kończy się właśnie taką opowiastką, świetnie oddającą znajomość świata przeżyć przedszkolaków, sprawiając, że mali czytelnicy bez trudu identyfikują się z Piotrusiem, a w oferowanych przez niego wyjściach z sytuacji pozornie bez wyjścia odnajdują klucz do własnych problemów.    


„Zima, książka i ja”

Dobiegły końca ferie zimowe, które w tym roku w dniach od 18 do29 stycznia 2016 r. w Bibliotece Bolka i Lolka odbywały się pod hasłem „Zima, książka i ja”. W filii dla dzieci spośród przygotowanych atrakcji na dni wolne od nauki największym powodzeniem cieszyły się zajęcia plastyczne z użyciem masy solnej. Dzieci wykonały również laurki dla babci i dziadka na dzień ich święta. Oprócz zajęć plastycznych dzieci grały w gry planszowe i komputerowe oraz chętnie wysłuchały fragmentów książek K. Drzewieckiej „Piątka z Zakątka” i A. Chylińskiej „Zezia i Giler”.


Choinka

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w dniach 10 i 17 grudnia w Bibliotece Bolka i Lolka odbyły się warsztaty, w których uczestniczyły dzieci ze świetlicy środowiskowej „Pod Tęczą”. Podczas zajęć wykonały przepiękne bombki na choinkę. Do ich wykonania potrzebowały bombek styropianowych, a dekorowały je masą strukturalną, cekinami, kaszą jaglaną i gryczaną, sznurkiem i małymi elementami ze świątecznych serwetek.


Jesienne talerze

W dniu 21.10.2015 r. Bibliotekę Bolka i Lolka odwiedziła grupa Misiów z Przedszkola Miejskiego nr 1. Podczas spotkania dzieci wykonały piękne jesienne prace. Do ich wykonania potrzebne były im liście, kasztany, mech i inne dary natury, które zebrały podczas wycieczki do lasu. Na zakończenie wysłuchały opowiadania Andrzeja Grabowskiego o zajączku Edziu, który szukał wiatru w polu.

Beata Pawlaczyk


Zajęcia plastyczne

Dnia 19 maja 2015 r. w Bibliotece Bolka i Lolka odbyły się zajęcia plastyczne z udziałem dzieci z Przedszkola nr 6. Podczas zajęć przedszkolaki robiły medale z okazji Dnia Taty. Do zrobienia ich zostały wykorzystane stare płyty CD

Beata Pawlaczyk