YT
 
 

im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WielkopolskimWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

O Bibliotece » Filie i placówki » Filie miejskie » Filia nr 4

FILIA NR 4 - BIBLIOTEKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH


Wypożyczalnia dla dorosłych

Biblioteka dla dzieci (Tęczowa Biblioteka: Komnata Ducha Bajducha)

Czytelnia książek i czasopism dla dzieci i dorosłych


Kierownik: Elżbieta Nieznańska 

Adres: 66-400 Gorzów Wlkp., ul. Słoneczna 63 

Telefon: 95 727 80 61

E-mail: filia4@wimbp.gorzow.pl 


Dni i godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 12.00 - 18.00 
                                           środa: 10.00 - 15.00

Ostatnia zmiana: 2010-10-27


Czytanie Rocznicowe w Filii nr 4 – „Jeszcze się serce twe ku mnie nachyli”

W 34 rocznicę śmierci Kazimiery Iłłakowiczówny – 7 lutego 2017 r. w Filii nr 4 WiMBP z cyklu Czytanie Rocznicowe odbyło się otwarte spotkanie pasjonatów i miłośników poezji. Spotkanie poprowadziły Krystyna Jarosz i Beata Patrycja Klary. Kazimiera Iłłakowiczówna była wyjątkową jak na swoje czasy kobietą. Niezależna, wykształcona, inteligentna i niezwykle zdolna, zaskarbiła sobie szacunek, respekt i sympatię największych sław pokolenia dwudziestolecia międzywojennego. Często porównywana z Marią Pawlikowską - Jasnorzewską, jednak na zasadzie kontrastu. Poeta była jedną z największych indywidualności epoki dwudziestolecia międzywojennego.


„Drzewa” Bronka Pilicha w „Galerii Słonecznej” Filii nr 4

W dniu 26 stycznia 2016 r. o godz. 17 w Galerii Słoneczna Filii nr 4 WiMBP w Gorzowie Wlkp. odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Pilicha pt. „DRZEWA”. Artysta urodził się w Drezdenku w 1964r, od 1970r. mieszka w Gorzowie. Dwie jego największe pasje to fotografia , którą zainteresował się w 1978r. oraz malarstwo towarzyszące mu już od pierwszych klas szkoły podstawowej a nawet podczas służby w wojsku. Pierwsze obrazy na płótnie powstały w roku 2005. Od tego czasu prezentował swoją twórczość biorąc udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Obcowanie ze sztuką nauczyło go innego postrzegania świata. Przede wszystkim odnalazł w niej sposób na kreowanie własnej osobowości. Od roku 2011 wraz z przyjaciółmi tworzy grupę twórczą „Zakaz Parkowania”.


Czytanie Rocznicowe w Filii nr 4 – Bądź Pozdrowiona Chwilo

W 27 rocznicę otrzymania przez Wincentego Różańskiego Nagrody Międzynarodowego Listopada, w dniu 7 listopada 2016 r. w Filii nr 4 odbył się kolejny wieczór poetycki z cyklu Czytanie Rocznicowe. Wincenty Bolesław Różański, znany jako Witek – outsider poezji polskiej; był przyjacielem Edwarda Stachury, który uczynił go również jednym z bohaterów powieści "Cała Jaskrawość". Różański uznawany jest przez wielu za jednego z najoryginalniejszych twórców, nigdy nie ulegającego prądom literackim, piszącego tak, "jak się oddycha".

E. Nieznańska.


„Nie szumcie wierzby nam” - wieczór słowno-muzyczny w Filii nr 4

W Filii nr 4 WiMBP w Gorzowie Wlkp. ul. Słoneczna 63 w dniu 11.10.2016. odbył się wieczór słowno - muzyczny w wykonaniu Teatru Maski i Twarze oraz zespołu WENA z Klubu Pogodna Jesień Miejskiego Centrum Kultury pt. „Nie szumcie wierzby nam”. Scenografia i reżyseria Jolanta Szeliga - Bujak, oprawa muzyczna Wanda Kawka. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie, a śpiewane piosenki z Powstańczej Warszawy wzruszały do łez uczestników wieczoru.


„Przestrzenie fantastyczne” w Galerii Słonecznej Filii nr 4

W dniu 29 września 2016 r. w WiMBP Filia nr 4 - „Galeria Słoneczna” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Iwony Wolińskiej- „Przestrzenie fantastyczne”.

Autorka wystawy z wykształcenia polonista i bibliotekoznawca, nauczyciel Zespołu Szkół

Budowlanych i Samochodowych. Z zamiłowania zajmuje się twórczością artystyczną: malarstwem i ceramiką. Przygoda ze sztuką jest jej pasją i radością. W swej twórczości wykorzystuję wiele niestandardowych materiałów, budując układy o bogatej fakturze. To właśnie tworzenie abstrakcji z przedmiotów oryginalnych, organicznych lub po prostu niepotrzebnych sprawia Iwonie Wolińskiej wiele satysfakcji. Stara się za pomocą swoich prac wzbogacać odbiorcę swą wrażliwością, niespokojną wyobraźnią i odkryć przed nim rzeczywistość piękną, nasyconą radością życia i energią.


Gorzów pracuje nad formą w Filii nr 4

22 września 2016 r. o godz.16 w Filii nr 4 WiMBP w Gorzowie Wlkp. odbyło się spotkanie w ramach Konsultacji Gminnego Programu Rewitalizacji. Z mieszkańcami Osiedla Słonecznego spotkała się Radna Rady Miasta i Przewodnicząca Komisji Gospodarki i Rozwoju Marta Bejnar-Bejnarowicz. Głównym tematem dyskusji był Budżet Obywatelski 2017.

E. Nieznańska


Nowe oblicze Filii nr 4

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Administracją Domów Mieszkalnych nr 5 odnowiła elewację lokalu Biblioteki – Filii nr 4 na Osiedlu Słonecznym. Autorami projektu i wykonawcami prac byli młodzi artyści Przemysław Szydłowski i Dawid Majgat.


„Moje wiersze” - wieczór poetycki w Filii nr 4

W poniedziałkowe popołudnie 9 maja 2016 r. odbył się wieczór poetycki pt. „Moje wiersze” Zenona Cichy: poety ,szaradzisty i autora piosenek dla gorzowskiej kapeli „Waliza”. Poeta przedstawił swoje wiersze i piosenki poprzedzając własnym komentarzem. Spotkanie wywarło ogromne wrażenie na słuchających i pozwoliło wszystkim uczestnikom przenieść się w lata osiemdziesiąte ubiegłego wieku.


„Kwiaty” Haliny Sobczyk w Galerii Słonecznej

Gorzowska malarka i rysowniczka Halina Sobczyk przedstawia swoje malarstwo olejne w Galerii Słonecznej Filii nr 4 ph. „Kwiaty”. Jest członkiem grupy malarskiej Zakaz Parkowania. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Maluje głównie tradycyjną techniką olejną. Tematami jej prac są pejzaże, martwa natura oraz portrety. Jest częstą uczestniczką plenerów malarskich, ponieważ lubi malować z natury. Mieszka i tworzy w Gorzowie Wlkp.

Wystawa czynna od 4 kwietnia do 30 czerwca 2016 r.


Czytanie Rocznicowe w Filii nr 4 - „Osiecka, szukam kogoś – kogoś na stałe...”

W 19 rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej Czytanie Rocznicowe w Filii nr 4 w dniu 7 marca 2016 r. poprowadziły: Krystyna Jarosz i Beata Patrycja Klary. Agnieszka Osiecka to wybitna poetka, dziennikarka, autorka spektakli telewizyjnych i teatralnych, ale i około 2 tys. tekstów piosenek. Pisała przeboje dla Kaliny Jędrusik, Maryli Rodowicz, Magdy Umer, Anny Szałapak, Seweryna Krajewskiego, czy Skaldów. W Polskim Radiu przez 7 lat prowadziła Radiowe Studio Piosenki, gdzie promowała młodych artystów i nagrywała ich piosenki wprowadzając na polską scenę muzyczną prawdziwe gwiazdy: Ewę Demarczyk, Wojciecha Młynarskiego, Marylę Rodowicz, Marka Grechutę. Zdobywała liczne nagrody na festiwalach. Ale przede wszystkim kochała ludzi, a oni kochali ją.