YT
 
 

im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WielkopolskimWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

O Bibliotece » Filie i placówki » Filie miejskie » Filia nr 3

FILIA NR 3 - BIBLIOTEKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH


Wypożyczalnia dla dorosłych

Biblioteka dla dzieci (Tęczowa Biblioteka: Biblioteka Kota Filemona)

Czytelnia książek i czasopism dla dzieci i dorosłych


Kierownik: Marta Szembek

Adres: 66-400 Gorzów Wlkp., ul. Bohaterów Westerplatte 10 

Telefon: 95 727 80 48

E-mail: filia3@wimbp.gorzow.pl


Dni i godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 12.00 - 18.00 

                                           środa: 10.00 - 15.00Być kobietą...

„Słaba płeć, a jednak najsilniejsza, słaba płeć, a jednak najmocniejsza, wdzięk, szyk, charm, styl” – tak śpiewał o nas niegdyś Eugeniusz Bodo w filmie „Piętro wyżej”. Ale czy rzeczywiście kobiety są słabszą płcią? Niosą na swych barkach trud każdego dnia. To one dbają o ciepło domowego ogniska. To one zajmują się dziećmi nie rezygnując ze swej kariery zawodowej. To one nie mając czasu dla siebie nie śpią, nie odpoczywają i piją tylko zimną kawę. To dzięki nim mężczyzna może osiągnąć swój sukces. Kobiety są opiekuńcze, wspierające, wielozadaniowe. Tylko kobieta potrafi kochać bezwarunkowo! To właśnie ta „słaba płeć” potrafi być zarówno matką, żoną i kochanką. Kobieta jest wszystkim tym, czego każdy mężczyzna potrzebuje! Dlatego Dzień Kobiet powinien być CODZIENNIE!


„Naznaczone kolorem” - wernisaż wystawy Anny Marciniak i Grażyny Matusewicz - Malarstwo w XXX rocznicę Studia Plastyki

3.03.2017 r. Galeria na Piaskach miała przyjemność gościć dwie pasjonatki malarstwa, Annę Marciniak oraz Grażynę Matusewicz, których akrylowe obrazy jak wielobarwne egzotyczne ptaki pięknie zaprezentowały się w naszym wnętrzu. Zaproszeni goście w serdecznej atmosferze podziwiali prace obu pań, a rozmowy na temat sztuki przeplatane były poczęstunkiem w nastrojowej atmosferze. Wernisaż zainaugurował ekspozycję prac, która potrwa do 7.05.2017.

 

Zapraszamy do jej oglądania.


Bajkoterapia dla nauczycieli przedszkola

W ramach współpracy pomiędzy gronem pedagogicznym Przedszkola Miejskiego nr 30 a Filią nr 3 organizowane są nie tylko zajęcia z udziałem najmłodszych, ale także cenna wymiana zawodowych doświadczeń w pracy z dziećmi. 21.11.2016 r. odbyła się Rada Szkoleniowa PM 30 pt. Bajka jak lekarstwo. Bajkoterapia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym w WiMBP im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

 

Podczas spotkania miała miejsce prezentacja pozycji bajkoterapeutycznych dostępnych w zbiorach WiMBP oraz krótkie ich omówienie w kontekście pracy pedagogicznej. Była to także świetna okazja do zaprezentowania przez bibliotekę naszych nowości, adresowanych głównie do małych czytelników i ich opiekunów. Dzięki wspólnemu działaniu na rzecz dobra najmłodszych jesteśmy w stanie wciąż podnosić poprzeczkę jakości naszych zajęć, a dzieci... mogą na tym tylko zyskać.


Wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Kołodziejczak pt. "Akwarele"

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w Galerii na Piaskach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Kołodziejczak pt. "Akwarele".
Autorka prac jest emerytowaną nauczycielką z dyplomem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.Maluje najczęściej akwarelami,akrylami i farbami olejnymi.Z pasją tworzy swoje obrazy i upowszechnia sztukę wśród różnych grup wiekowych.Prace jej przesycone są radością i optymizmem.Zajmuje się również ceramiką artystyczną.Jest twórczynią pierwszej orkiestry ceramicznej w kraju.Jak sama malarka mówi maluje od zawsze a jej motto brzmi "Jestem,żyję, tworzę, cieszę się chwilą i oby tak do starości". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
                                                                


Wystawa pt. "Lanie wody"

W dniu 8 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w WiMBP Filia nr 3 - "Galeria na Piaskach" odbyło się otwarcie  wystawy rysunku i akwareli zatytułowanej "Lanie wody" autorstwa Krzysztofa Swaryczewskiego.

Krzysztof Swaryczewski - malarz, nauczyciel, plastyk, fotograf. Absolwent Liceum Plastycznego w Zielonej Górze oraz PWSSP w Poznaniu, gdzie ukończył dwa wydziały: wychowanie plastyczne i grafikę warsztatową. Dyplom w pracowni litografii.
Obecnie nauczyciel malarstwa i reklamy w Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, wykonuje prace w oleju i akrylu, pejzaże, portrety, malarstwo symboliczne. Na etapie szkicu i kontaktu z modelem stosuje fotografię. Uczestnik wystaw poplenerowych i indywidualnych prezentacji.       

                                
 U. Mazurczyk

Wernisaż wystawy Iwony Wolińskiej

W dniu 21 września 2015 r. w WiMBP Filia nr 3 - „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Fakturownia” autorstwa Iwony Wolińskiej. Wernisaż wystawy uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Michała Plebaniaka z przyjaciółmi.

Iwona Wolińska- z wykształcenia polonista, bibliotekoznawca, działaczka społeczna, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych. Zajmuje się twórczością artystyczną: malarstwem i ceramiką. Sztuka jest jej pasją i radością; stała się nieodłącznym elementem jej życia.

Cechą wyróżniającą jej kompozycje jest dynamizm i ekspresywny sposób budowania przestrzeni malarskiej. O swoich obrazach mówi: „Pomysły przychodzą często nagle, niespodziewanie dla mnie samej. Bywa, że realizuję je bardzo szybko, działam spontanicznie, rzadko kiedy dokonuję korekt”.


Wernisaż wystawy Jacka Laudy

W dniu 11 maja 2015 r. w WiMBP Filia nr 3 - „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Portret rodzinny” autorstwa Jacka Laudy.

Jacek Lauda - pisarz, satyryk, malarz. Autor ilustracji do książek. W Gorzowie mieszka i tworzy od 1987 roku. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu

Maluje farbami olejnymi, a także akrylowymi i akwarelami. Rysuje ołówkiem, pastelami i piórkiem. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym głównie o tematyce fantastycznej. Jest pracownikiem Działu Nauki i Wydawnictw Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie oraz koordynatorem ds. artystycznych działającej przy uczelni Galerii Sztuki Punkty Widzenia. Autor zbiorów humoresek i krótkich opowiadań: „Drabina, czyli wyjście nieprawomyślne” oraz „Eskimos w operze, opowiadania na chór, orkiestrę i kanarka”.


Wieczór poezji

W dniu 27 marca 2015 r. odbył się wieczór poezji pt. ”Wiersze szarozłote” Elżbiety Żukrowskiej z Choszczna w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy  Filii Nr3.

Elżbieta Żukrowska - absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Członek Szczecińskiego Towarzystwa Kultury. Pisze praktycznie od dziecka. W jej dorobku twórczym znajdują się zarówno wiersze jak i teksty pisane prozą. Najbogatszy zbiór stanowią wiersze miłosne. Tuż za nimi poezja będąca pochwałą natury. W marcu 2012 r. wydała debiutancki tomik poezji zatytułowany „Lira”. Wiersze autorki były tłumaczone na język rosyjski. Mówi o sobie, że miała w życiu trzy wielkie marzenia i udało jej się to osiągnąć. Czuje się spełniona. W grudniu 2012 r. ukazał się drugi z kolei tomik poezji pt. „Lutnia” upiększony zdjęciami obrazów pędzla siostry autorki -  Hanny Moczydłowskiej-Wilińskiej.


Wystawa grafiki Marka Dziadula

W dniu 23.02.2015 r. w WiMBP Filia nr 3 – „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy grafiki zatytułowanej „Pop -art i nie tylko” autorstwa Marka Dziadula.

Uroczystości otwarcia wystawy towarzyszyła prezentacja multimedialna z podkładem muzycznym.

Marek Dziadul - urodzony 23 kwietnia 1984 r. w Dębnie w woj. zachodniopomorskim.

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego - Wydział Humanistyczny.

Maluje od 2010 r. Początkowo rysował swoje prace ołówkiem. Potem szukał innych rozwiązań wykorzystując programy graficzne. Z czasem grafika stała się dla twórcy sposobem na życie i wielką pasją.


Wernisaż wystawy malarstwa Bogumiły Gabrieli Drivdal

W dniu 28.11.2014 r. w WiMBP Filia nr 3 – „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Droga do...” autorstwa Bogumiły Gabrieli Drivdal.
Uroczystość otwarcia wystawy uświetnił koncert fortepianowy muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu Katarzyny Tomasińskiej i Moniki Dudy.
W trakcie wernisażu odbyło się losowanie jednego z obrazów p. Bogumiły.
Artystka opowiedziała licznie zgromadzonym gościom o swojej pasji. Dominującym  tematem jej malarstwa jest otaczająca nas przyroda z całym swym bogactwem kolorów w różnych porach roku. Nastrojowe malarstwo B.G.Drivdal wprowadza nas w świat pięknej natury widzianej jej oczyma.