YT
 
 

im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WielkopolskimWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

O Bibliotece » Filie i placówki » Filie miejskie » Filia nr 3

FILIA NR 3 - BIBLIOTEKA DLA DZIECI I DOROSŁYCH


Wypożyczalnia dla dorosłych

Biblioteka dla dzieci (Tęczowa Biblioteka: Biblioteka Kota Filemona)

Czytelnia książek i czasopism dla dzieci i dorosłych


Kierownik: Marta Szembek

Adres: 66-400 Gorzów Wlkp., ul. Bohaterów Westerplatte 10 

Telefon: 95 727 80 48

E-mail: filia3@wimbp.gorzow.pl


Dni i godziny otwarcia: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 12.00 - 18.00 

                                           środa: 10.00 - 15.00Bajkoterapia dla nauczycieli przedszkola

W ramach współpracy pomiędzy gronem pedagogicznym Przedszkola Miejskiego nr 30 a Filią nr 3 organizowane są nie tylko zajęcia z udziałem najmłodszych, ale także cenna wymiana zawodowych doświadczeń w pracy z dziećmi. 21.11.2016 r. odbyła się Rada Szkoleniowa PM 30 pt. Bajka jak lekarstwo. Bajkoterapia w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym w WiMBP im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

 

Podczas spotkania miała miejsce prezentacja pozycji bajkoterapeutycznych dostępnych w zbiorach WiMBP oraz krótkie ich omówienie w kontekście pracy pedagogicznej. Była to także świetna okazja do zaprezentowania przez bibliotekę naszych nowości, adresowanych głównie do małych czytelników i ich opiekunów. Dzięki wspólnemu działaniu na rzecz dobra najmłodszych jesteśmy w stanie wciąż podnosić poprzeczkę jakości naszych zajęć, a dzieci... mogą na tym tylko zyskać.


Wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Kołodziejczak pt. "Akwarele"

Dnia 7 kwietnia 2016 r. w Galerii na Piaskach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Urszuli Kołodziejczak pt. "Akwarele".
Autorka prac jest emerytowaną nauczycielką z dyplomem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.Maluje najczęściej akwarelami,akrylami i farbami olejnymi.Z pasją tworzy swoje obrazy i upowszechnia sztukę wśród różnych grup wiekowych.Prace jej przesycone są radością i optymizmem.Zajmuje się również ceramiką artystyczną.Jest twórczynią pierwszej orkiestry ceramicznej w kraju.Jak sama malarka mówi maluje od zawsze a jej motto brzmi "Jestem,żyję, tworzę, cieszę się chwilą i oby tak do starości". Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.
                                                                


Wystawa pt. "Lanie wody"

W dniu 8 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w WiMBP Filia nr 3 - "Galeria na Piaskach" odbyło się otwarcie  wystawy rysunku i akwareli zatytułowanej "Lanie wody" autorstwa Krzysztofa Swaryczewskiego.

Krzysztof Swaryczewski - malarz, nauczyciel, plastyk, fotograf. Absolwent Liceum Plastycznego w Zielonej Górze oraz PWSSP w Poznaniu, gdzie ukończył dwa wydziały: wychowanie plastyczne i grafikę warsztatową. Dyplom w pracowni litografii.
Obecnie nauczyciel malarstwa i reklamy w Liceum Plastycznym w Gorzowie Wlkp. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, wykonuje prace w oleju i akrylu, pejzaże, portrety, malarstwo symboliczne. Na etapie szkicu i kontaktu z modelem stosuje fotografię. Uczestnik wystaw poplenerowych i indywidualnych prezentacji.       

                                
 U. Mazurczyk

Wernisaż wystawy Iwony Wolińskiej

W dniu 21 września 2015 r. w WiMBP Filia nr 3 - „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Fakturownia” autorstwa Iwony Wolińskiej. Wernisaż wystawy uświetniła oprawa muzyczna w wykonaniu Michała Plebaniaka z przyjaciółmi.

Iwona Wolińska- z wykształcenia polonista, bibliotekoznawca, działaczka społeczna, nauczyciel Zespołu Szkół Budowlanych. Zajmuje się twórczością artystyczną: malarstwem i ceramiką. Sztuka jest jej pasją i radością; stała się nieodłącznym elementem jej życia.

Cechą wyróżniającą jej kompozycje jest dynamizm i ekspresywny sposób budowania przestrzeni malarskiej. O swoich obrazach mówi: „Pomysły przychodzą często nagle, niespodziewanie dla mnie samej. Bywa, że realizuję je bardzo szybko, działam spontanicznie, rzadko kiedy dokonuję korekt”.


Wernisaż wystawy Jacka Laudy

W dniu 11 maja 2015 r. w WiMBP Filia nr 3 - „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Portret rodzinny” autorstwa Jacka Laudy.

Jacek Lauda - pisarz, satyryk, malarz. Autor ilustracji do książek. W Gorzowie mieszka i tworzy od 1987 roku. Absolwent socjologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu

Maluje farbami olejnymi, a także akrylowymi i akwarelami. Rysuje ołówkiem, pastelami i piórkiem. Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym głównie o tematyce fantastycznej. Jest pracownikiem Działu Nauki i Wydawnictw Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie oraz koordynatorem ds. artystycznych działającej przy uczelni Galerii Sztuki Punkty Widzenia. Autor zbiorów humoresek i krótkich opowiadań: „Drabina, czyli wyjście nieprawomyślne” oraz „Eskimos w operze, opowiadania na chór, orkiestrę i kanarka”.


Wieczór poezji

W dniu 27 marca 2015 r. odbył się wieczór poezji pt. ”Wiersze szarozłote” Elżbiety Żukrowskiej z Choszczna w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy  Filii Nr3.

Elżbieta Żukrowska - absolwentka Uniwersytetu Szczecińskiego. Członek Szczecińskiego Towarzystwa Kultury. Pisze praktycznie od dziecka. W jej dorobku twórczym znajdują się zarówno wiersze jak i teksty pisane prozą. Najbogatszy zbiór stanowią wiersze miłosne. Tuż za nimi poezja będąca pochwałą natury. W marcu 2012 r. wydała debiutancki tomik poezji zatytułowany „Lira”. Wiersze autorki były tłumaczone na język rosyjski. Mówi o sobie, że miała w życiu trzy wielkie marzenia i udało jej się to osiągnąć. Czuje się spełniona. W grudniu 2012 r. ukazał się drugi z kolei tomik poezji pt. „Lutnia” upiększony zdjęciami obrazów pędzla siostry autorki -  Hanny Moczydłowskiej-Wilińskiej.


Wystawa grafiki Marka Dziadula

W dniu 23.02.2015 r. w WiMBP Filia nr 3 – „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy grafiki zatytułowanej „Pop -art i nie tylko” autorstwa Marka Dziadula.

Uroczystości otwarcia wystawy towarzyszyła prezentacja multimedialna z podkładem muzycznym.

Marek Dziadul - urodzony 23 kwietnia 1984 r. w Dębnie w woj. zachodniopomorskim.

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego - Wydział Humanistyczny.

Maluje od 2010 r. Początkowo rysował swoje prace ołówkiem. Potem szukał innych rozwiązań wykorzystując programy graficzne. Z czasem grafika stała się dla twórcy sposobem na życie i wielką pasją.


Wernisaż wystawy malarstwa Bogumiły Gabrieli Drivdal

W dniu 28.11.2014 r. w WiMBP Filia nr 3 – „Galeria na Piaskach” odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa zatytułowanej „Droga do...” autorstwa Bogumiły Gabrieli Drivdal.
Uroczystość otwarcia wystawy uświetnił koncert fortepianowy muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu Katarzyny Tomasińskiej i Moniki Dudy.
W trakcie wernisażu odbyło się losowanie jednego z obrazów p. Bogumiły.
Artystka opowiedziała licznie zgromadzonym gościom o swojej pasji. Dominującym  tematem jej malarstwa jest otaczająca nas przyroda z całym swym bogactwem kolorów w różnych porach roku. Nastrojowe malarstwo B.G.Drivdal wprowadza nas w świat pięknej natury widzianej jej oczyma.  


Otwarcie wystawy pt. "Zesłani na Sybir"

W dniu 15 września 2014 r. o godz. 13 w WiMBP Filia nr 3 - „Galeria na Piaskach” z okazji 25-lecia powstania Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. ”Zesłani na Sybir”.

Na wystawie zaprezentowano pamiątki, dokumenty historyczne, zdjęcia i przedmioty zachowane przez członków Związku Sybiraków. Uroczystość otwarcia wystawy uświetnił swoim występem zespół wokalny „Echo” z Wojcieszyc, w wykonaniu którego mieliśmy okazję wspólnie posłuchać polskich pieśni patriotycznych. W uroczystości udział wzięli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wlkp. dla których spotkania z Sybirakami były żywymi lekcjami historii.

Wystawa w naszej Galerii jest jednym z wielu elementów obchodów 25 rocznicy powstania Związku Sybiraków. 20 września - w sobotę, o godzinie 11.00 na cmentarzu komunalnym w Gorzowie, po mszy świętej odbędą się główne uroczystości rocznicowe.


Wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Zgorzałka

W dniu 8.05.2014 r. o godz. 17 w Galerii na Piaskach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Jerzego Zgorzałka zatytułowanej „Niedokończone– gorzowski etap”.

Jerzy Zgorzałek - wybitny polski artysta malarz, poeta pejzażu. Należy do twórców w pełni dojrzałych, znanych i uznanych nie tylko w kraju, ale i za granicą. Uhonorowany umieszczeniem biografii artystycznej w Encyklopedii Osobistości „Who is Who in Poland” i w 34-tej edycji „WHO'S WHO IN ART.” (Anglia), która nobilituje jego osiągnięcia. Malarz jest członkiem Guild Railway Artists w Anglii. Malarstwem para się od młodości. Od 1966 roku brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w placówkach kulturalnych, muzeach, w kraju i za granicą. W ciągu tych lat namalował przeszło tysiąc obrazów, które w dziewięćdziesięciu procentach znalazły nabywców. Znajdują się w wielu muzeach, placówkach MSZ na świecie oraz kolekcjach prywatnych. Tematem wiodącym jego prac jest pejzaż malowany w technice olejnej, głównie szpachlą.

Ostatnia zmiana: 2014-05-13