YT
 
 

im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie WielkopolskimWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna

Dyskusyjne Kluby Książki » Aktualności DKK

Spotkanie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki


Wykład i warsztaty dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki


Rok 2015 w działalności Dyskusyjnych Klubów Książki w Gorzowie i podregionie gorzowskim za nami

15 grudnia 2015 r. w Bibliotece Herberta odbyło się spotkanie moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki z Gorzowa Wlkp. oraz północnej części województwa lubuskiego, na którym rozstrzygnięto III edycję konkursu na recenzję książki pt. „Moje literackie fascynacje” i wręczono nagrody laureatom. Podsumowano także miniony rok i przedstawiono plany na przyszłość związane z działalnością klubów.

Gościem specjalnym spotkania była Małgorzata Sobieszczańska – dziennikarka, scenarzystka i pisarka, autorka książek, scenariuszy filmowych, słuchowisk radiowych. Spotkanie z M. Sobieszczańską składało się z dwóch części. Pierwsza z nich objęła wykład pt. „Istota opowieści – po co są nam potrzebne i skąd się biorą”, który był wstępem do części warsztatowej na temat „Inspiracja: gra wyobraźni z rzeczywistością”. Wykłady, jak i warsztaty w opinii uczestników były bardzo udane. Wiedza prowadzącej oraz sposób w jaki ją przekazała zaciekawiły i wywołały żywą reakcję słuchaczy.


12 grudnia Inga Iwasiów spotka się z moderatorami Dyskusyjnych Klubów Książki z Gorzowa Wlkp. i północnej części województwa lubuskiego